Okaliptus Aroma Terapi Yağı

Özel Fiyat 29,90 ₺ Piyasa Fiyatı 40,00 ₺
stokta var
SKU
8680041679063
% 1, % 2'lik artışlarla satın alınabilir

Free Shipping

On Oder Over $99

Guarantee

30 Days Money Back

Payment On Delivery

Cash On Delivery Option

Online Suport

We Have Support 24/7

%100 Doğal Saf Okaliptus Uçucu Aroma Terapi Yağı 10ml

Botanik adı: Okaliptüs globulus leaf herb oil
Renk ve Koku: Renksiz ila soluk sarı renkli sıv, yumuşak odunsu kokulu otsu bir kokusu vardır..
Ekstraksiyon Yöntemleri: Buhar damıtma distilasyon.
Suda Çözünürlük: Alkolde çözünür 

Okaliptus Aroma Terapi Yağı Kullanım Şekilleri:

 • Doğal Oda Parfümü olarak ortam kokulandırma için elektrikli difuzörde veya buhurdanlıkta suya bir kaç damla damlatarak kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Masaj Yağınınızı Aroma Terapi Masaj Yağına Çevirmek için Kullanım Şekli: 50 ml soğuk sıkım baz yağ içerisine 10 damla damlatıp karıştırın. Vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
 • Bulaşık dolu bir lavaboya, çamaşır dolu bir makineye veya eviniz için kullandığınız temizlik malzemelerinize 3-5 damla ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Okaliptus Aroma Terapi Yağı Etkileri:

 • Temizleyici özellikleri ve uyarıcı kokusuyla tanınır. Difüz edildiğinde, eviniz ve işyeriniz, ders çalıştığınız, meditasyon veya egzersiz yaptığınız ortamlar için ferahlatıcı bir atmosfer yaratır.
 • Mükemmel analjezik ve antiseptik özelliklere sahiptir.
 • Kişisel bakım ve spa uygulamalarında yoğun olarak kullanılır.
 • üst solunum yolu iltihabını gidermede, akne, eklem ve kas ağrısını gidermedek için kullanılır.

Güvenlik ve Uyarılar !!!

 • Harici kullanım içindir, Tüm uçucu yağlar kullanılmadan önce mutlaka sağlık uzmanına danışılmalıdır.
 • Çocuklar, hamile bayanlar ve emziren anneler bu esansiyel yağları, sağlık uzmanlarına danışmadan kullanmamalıdır
 • Uçucu Yağlar direkt cilt uygulaması için uygun değildir. Cilde uygulama ve masaj uygulamaları için taşıyıcı yağlar seyreltilmedir.
 • Göz çevresi, dudak, tahriş olmuş deri bölgeleri gibi hassas bölgeler ile temasından kaçının.
 • Çocuklarınızın ve ev hayvanlarının erişemeyeceği bir yerde saklayınız.

Okaliptus yağı, sağlık alanında kullanılmasının yanı sıra çeşitli kozmetik alanlarda da kullanılmaktadır. Avusturalya kökkenli olan okaliptus bitkisi, markette satılan şekerlemelerden, kullandığımız parfümlere kadar bir çok ürünün içerisinde yer alıyor. Türkiye de yen yeni tanınmaya başlayan okalipstus yağı hakkında insanların kafasında birden fazla sorular yer alıyor.

Sorulan sorulardan birkaç tanesini sizler için araştırdık ve bir araya getirdik. İşte okaliptus yağı hakkında sorulan sorular ve cevapları…

Soğuk havaların kendini göstermeye başladığı şu günlerde burun tıkanıklığı hemen hemen herkesin yaşadığı büyük bir sorun. Bu soruna doğal bir çözüm aramak isteyenler okaliptus yağı burun tıkanıklığı için nasıl kullanılır sorusunun cevabını merak ediyorlar.

Sizde burun tıkanıklığı için doğal yöntemler arayanlardansanız okaliptus yağını kullanabilirsiniz.
Okaliptus yağının üst solunum problmelerinde etkili olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Okalipstus yağı, oklaiptus ağacı yapraklarının damıtılarak elde edilmesi sonucunda ortaya çıkar.

Okaliptus yağı burun tıkanıklığı için nasıl kullanılır?

 

Okaliptus yağının faydaları

1. yöntem:

1 litre suyu buhar oluşana kadar kaynatın. Daha sonra içerisine 4 damla okaliptus yağı damlatın. Daha sonra suyu bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Başınızı bir tülbentle örterek burun yaoluyla buharı içinize çekin. Bu şekilde burun tıkanıklığına iyi geldiği bilinmektedir.

2. yöntem:

Bir bardak suyun içerisine birkaç damla okaliptus yağının damlatılarak ağıza gargara yapılmasının burun tkanıklığına iyi geldiği söylenmektedir.

Merak edilen bir diğer soru ise okaliptus yağının cilde nasıl kullanıldığı ve cilde olan faydalarıdır. Okaliptus yağı satın alınan cilt maskeleri ve kremlerin içerisinde bulunmaktadır. Okaliptus yağını saf halde alıp cildinize uygulamak istiyorsanız birazdan vereceğimiz yöntemleri cildinizde uygulayabilirsiniz.

İşte okaliptus yağının cildinize olan faydaları ve cilt üzerinde kullanma talimatları…

Yumuşak ve nemli bir cilt için..

Aynı oranda okaliptus yağını balı ve limon suyunu karıştırıp tüm vücudunuza sürün. Vücudunuzda 10 dk süre kadar beklettikten sonra duşa girip cildinizi durulayın. Yumuşacık ve nemli bir cilde kavuşabilirsiniz.

Yağlı bir cilt için okaliptus maskesi

İlk olarak cildinizi salatalık dilimleriyle 5 dk kadar ovun. Daha sonra bir tatlı kaşığı okaliptus yağı ve salata suyunu karuıştırıp cildinize sürün ve bekletin.
Sabah akşam bu işlemi uygulayıp yağlı görünen cildinizle vedalaşabilirsiniz.

Cilt rengini açmak için...

Bir kase yoğurdun içerisine 2 veya 3 damla okaliptus yağı damlatın. Daha sonra yoğurdu cildinize sürün ve bir süre bekletip cildinizi temizleyin.

Kuru ciltler için beyazlatma maskesi

Aynı oranda olacak şekilde okaliptus yağını, balı ve salatalık suyunu karıştırın. Daha sonra tüm vücudunuza sürüpbir süre beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Koltuk altı kararması için

Aynı oranda olacak şekilde okaliptus yağını, salatalık suyu ve limon suyunu karıştırın. Koltuk altı bölgesine sürüp, 20 dk beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Okaliptus yağının zararları

Her bitkisel yağda olduğu gibi okaliptus yağını da kullanırken dikkatli olmak gerekir. Bitkisel ürünlerin kullanımı aşırıya kaçıldığında ciddi alerjik problemlere neden olabilmektedir. Özellikle okaliptus yağı diğer yağlardan daha kuvvetli bitkisel bir yağ olduğu için kullanmadan önce muhakkak bir uzmana danışılması gerekmektedir.

Okaliptus yağının zararları nelerdir?

Okaliptus yağının faydaları

Hamile kadınların, emziren annelerin, böbrek hastalığı şikayeti olanların okaliptus yağının kullanmamalrı gerekmektedir.

Aynı zamanda şeker hastaları ve çocuklarda da okaliptus yağının kullanımı pek fazla önerilmez.
Şeker hastalarının okaliptüs yağı kullandıklarında devamlı olarak kan şekerlerini kontrol etmeleri gereklidir. Kan şekeri seviyesinde görülebilen bir değişiklik sebebi ile ameliyat olmuş veya olacak hastalarda ameliyat öncesi ve sonrası en az iki hafta okaliptüs yağını kullanmamaları gerekmektedir.
Okaliptus yağının genel olarak sağlığımıza da bir çok faydası bulunmaktadır.

Okaliptus yağının genel anlamda faydalarından bahsetmek gerekirse;

Grip

Gribin belirtilerine göre okaliptüs yağının kullanımı da değişecektir. Eklem yerlerinizde ağrılar yaşıyorsanız buralara damlatarak masaj yapabilirsiniz. Veya ishaliniz varsa karın bölgenize damlatarak uygulayabilirsiniz. Solunum yolu problemleri için aromasını teneffüs edebilirsiniz.

Balgam söktürüvcü etkisi

Okaliptus yağını göğsünüze sürerek balgam söktürücü özelliğinden faydalabilirsiniz.


Ateş düşürücü etkisi

Okaliptus yağının vücudu serinletici etkisi bulunmaktadır. Bu sayede ateş düşürücü olarak da kullanılabilir. Koltuk altı ve baş bölgesine okaliptus yağını uygulamanın ateş düşürücü etkisi olduğu söylenmektedir.


Diş çürümesini önler

Okaliptüs yağı, mikrop öldürücü özelliklerinden ötürü çürüklere, diş plağına, diş eti iltihabına ve diğer diş enfeksiyonlarına karşı çok etkilidir. Bu yüzden gargara, diş macunu ve diğer diş hijyen ürünlerinin aktif bir bileşeni olarak bulunur.

Bağırsak parazitlerini yok edici etkisi

Sıklıkla bağırsaktaki mikropları yok etmek için kullanılır. Araştırmalar, okaliptüs yağı içmenin vücudun çeşitli yerlerinde, özellikle kolon ve bağırsak gibi hassas bölgelerde ortaya çıkan bakteriyel, mikrobik ve parazit koşulların çoğunu önleyebileceğini gösteriyor.

Okaliptus yağının faydaları
Kendi Yorumunuzu Yazın
Yorumunuz:Okaliptus Aroma Terapi Yağı
Sizin Ürün Değerlendirmeniz
Close
Okaliptus Aroma Terapi Yağı