Karanfil Saf Uçucu Aromaterapi Yağı
29.900000

Karanfil Saf Uçucu Aromaterapi Yağı

Özel Fiyat 29,90 ₺ Piyasa Fiyatı 40,00 ₺
- +
Durumu:stokta var
SKU 8680041679155
none

%100 Doğal Saf Karanfil Uçucu Aroma Terapi Yağı 10ml

Botanik adı: Syzgium aromaticum / Eugenia caryophyllata herb oil
Renk ve Koku: Koyu sarımsı renk.
Ekstraksiyon Yöntemleri: Buhar damıtma distilasyon.
Suda Çözünürlük: AAlkolde ve diğer organik çözücülerde çözünür.
Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri)
Uyumlu Yağlar

Karanfil yağı% 90-95 Eugenol’den oluşan Syzgium aromaticum dallarından elde edilir. Karanfil mutfak körilerinin hazırlanmasında kullanılmıştır. Eski zamanlardan beri, ılık içecekler için bir lezzetlendirici madde olarak kullanılır. Eugenol’ün varlığı nedeniyle, analjezik etki sergiler. Ayrıca diş  ve ağız bakımında da Karanfil Yağı yoğun olarak kullanılır.

Karanfil Yağları, genellikle 1 metre yükseklikte yetişen karanfil ağacının köklerinden elde edilir.Antik çağda saranfil yağlarının çıkarılmasında kuru saplar kullanılmıştır.Karanfil yağları da yapraklardan olduğu kadar tomurcuklardan da ekstrakte edilir ve kök yağına benzer birçok terapötik fayda sağlar.

Karanfil Uçucu Aromaterapi Yağı Etkileri:

 • Hazımsızlık, mide bulantısı, öksürük, bronşit, astım krizleri ve soğuk algınlığı başta olmak üzere bir sürü rahatsızlığa karşı sizinle birlikte savaşıp, şifayı ayaklarınıza getirecek. Bağırsak ağrılarının kesilmesine yardımcı olan formül, ishale karşı bire bir. Kilo vermek için de en büyük silahınız olacak. İçtiğiniz suya birkaç damla damlatmanız yeterli. 

  Kokusu ve kıvamı sayesinde en güzel aromaterapi yağlarından biri olan Karanfil yağı, teninizde bir bayram havası yaratacak. Antiseptik özelliği sayesinde, mantardan egzamaya, sivilcelerden cilt yaralarına kadar bir sürü cilt problemlerinize şifa olacak. Dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.  Romatizma ve kas ağrısı çektiğiniz bölgelerinize uyguladığınızda da ağrılardan eser bırakmayacak. 

Karanfil Uçucu Aromaterapi Yağı Kullanım Şekilleri:

 • Doğal Oda Parfümü olarak ortam kokulandırma için elektrikli difuzörde veya buhurdanlıkta suya bir kaç damla damlatarak kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Masaj Yağınınızı Aroma Terapi Masaj Yağına Çevirmek için Kullanım Şekli: 50 ml soğuk sıkım baz yağ içerisine 10 damla damlatıp karıştırın. Vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
 • Bulaşık dolu bir lavaboya, çamaşır dolu bir makineye veya eviniz için kullandığınız temizlik malzemelerinize 3-5 damla ekleyerek de kullanabilirsiniz.
 • Sedir Ağacı Yağı'nın; Antiseptik, fungisit, balgam söktürücü, büzücü, antispazmodik ve fungisid gibi birçok terapötik faydası vardır
 • Sedir yağı, temizleme ve nemlendirme özellikleri ile de bilinir. En sevdiğiniz cilt bakım ürünlerine ekleyerek kullanabilirsiniz! Topikal olarak uygulandığında, cildinizin sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olur. Saçlarınızın sağlıklı görünümünü korumak için kafa derinize sedir yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Güvenlik ve Uyarılar !!!

 • Harici kullanım içindir, Tüm uçucu yağlar kullanılmadan önce mutlaka sağlık uzmanına danışılmalıdır.
 • Çocuklar, hamile bayanlar ve emziren anneler bu esansiyel yağları, sağlık uzmanlarına danışmadan kullanmamalıdır
 • Uçucu Yağlar direkt cilt uygulaması için uygun değildir. Cilde uygulama ve masaj uygulamaları için taşıyıcı yağlar seyreltilmedir.
 • Göz çevresi, dudak, tahriş olmuş deri bölgeleri gibi hassas bölgeler ile temasından kaçının.
 • Çocuklarınızın ve ev hayvanlarının erişemeyeceği bir yerde saklayınız.

Kendi Yorumunuzu Yazın

YORUMLADIGINIZ URUN: Karanfil Saf Uçucu Aromaterapi Yağı