Kekik Saf Uçucu Aromaterapi Yağı
29.900000

Kekik Saf Uçucu Aromaterapi Yağı

Özel Fiyat 29,90 ₺ Piyasa Fiyatı 40,00 ₺
- +
Durumu:stokta var
SKU 8680041679131
none

%100 Doğal Saf Kekik Uçucu Aromaterapi Yağı 10ml

Botanik adı: Thymus Vulgaris herb oil
Renk ve Koku: Güçlü Keskin kokulu sarı renk
Ekstraksiyon Yöntemleri: Buhar Distilasyonu.
Suda Çözünürlük: Alkolde, yağda çözünür. Suda çözünmez
Önde Gelen Bileşenleri (Komponentleri) Timol, para-Cymene, gamma-Terpinene
Uyumlu Yağlar Bergamot, Lavanta, Limon, Biberiye

Bitkinin yararlılığı eski Mısır'a kadar uzanır ve burada mumyalama için kullanılır.
Tarihsel olarak, kekik yağı vücuttaki zehir vakalarını iyileştirmek ve bunun neden olduğu ağrılardan kurtulmak için kullanılmıştır.
İnsanlar bu yağı bronşite, boğaz ağrısına, yatak ıslatmasına ve idrara çıkmayı arttırmak için de kullanmılardır

Kekik Uçucu Yağı Faydaları:

Kekik yağının antibakteriyel, kardiyak, hipertansif, uyarıcı, antispazmodik vb.Gibi mükemmel özellikler gösterdiği bilinmektedir.

Kekik yağı Biberiye, Çam, Greyfurt, Bergmot, Limon ve Lavanta ile uyumludur.

Kekik Uçucu Aromaterapi Yağı Etkileri:

 • Zihin için uyarıcı özelliğe sahiptir.
 • Konsantrasyonu arttırır.
 • Fiziksel sağlığın korunmasına yardımcı olur.
 • Dinginlik verir.yoğun fiziksel bir aktiviteden sonra vücudunuz için oldukça rahatlatıcı bir etki sağlar.
 • odaklanma becerinizi artıracağından günlük işlerinizi yerine getirebilmeniz için itici bir güç yaratır.
 • Kişisel bakım ve spa uygulamalarında yoğun olarak kullanılır.

Saf Kekik Uçucu Yağı Kullanım Şekilleri:

 • Doğal Oda Parfümü olarak ortam kokulandırma için elektrikli difuzörde veya buhurdanlıkta suya bir kaç damla damlatarak kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Masaj Yağınınızı Aroma Terapi Masaj Yağına Çevirmek için Kullanım Şekli: 50 ml soğuk sıkım baz yağ içerisine 10 damla damlatıp karıştırın. Vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
 • Bulaşık dolu bir lavaboya, çamaşır dolu bir makineye veya eviniz için kullandığınız temizlik malzemelerinize 3-5 damla ekleyerek de kullanabilirsiniz.
 • Kekik Yağı'nın; Masaj yağı olarak; Karışımı hazırlamak için bir miktar taşıyıcı yağa (susam, badem vb.) 3-4 damla kekik yağı eklenerek uygulanır. Dahilen kullanım için 1 bardak ılık suya 2-3 damla kekik yağı eklenerek kullanılabilir.
 • Kekik yağı solunum yollarıyla ilgili sorunları giderir. Genel anlamda tüm solunum yolları problemlerinde yardımcı olarak kullanılabilir. Bronşit belirtilerini hafifletir. Öksürüğe ve üst solunum yollarına iyi gelebilir. Balgam söktürücü etkisi bilinmektedir. Sinüzit ve stres nedeniyle oluşmuş baş ağrılarının iyileşmesine de yardımcı olabilir. Bu etkisinden faydalanmak amacıyla, 2 bardak sıcak su içine, 8 ila 10 damla kekik yağı damlatabilir ve buharını soluyabilirsiniz. Kekik yağı, bronşiyal kasları etkileyerek krampları çözmeye yardımcı olabilir. Romatizmal ağrıları tedavi etmek konusundan başarı gösterir. Baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Ağrıyan bölgeye 1 yemek kaşığı zeytin yağı içerisine 2-3 damla kekik yağı damlatarak pamuk yardımıyla sürüldüğünde ağrıyı alır.
 • Yemek sonrası oluşan şişkinliğin azalmasına ve gaz sancılarının giderilmesine yardımcı olabilir. Bağırsakların düzenli şekilde çalışmasını destekleyici özellik gösterir. Mide kramplarını rahatlatıcı etki gösterebilir. Bağırsaklardaki parazitleri düşürmeye yardımcı olur.
 • Mantar ve benzeri cilt hastalıklarının ortadan kalkmasına yardımcı olur. Çevresel etkenler sebebiyle meydana gelen sivilce ve aknelerin iyileşmesine yardımcı olabilir. Kaşıntı ve böcek ısırıklarını iyileştirici etki gösterebilir.
 • Kekik yağı, dahilen kullanılacaksa, 1 çay bardağı suyun içine 1-2 damla damlatılarak kullanılabilir. Bu şekilde günde 1 kez tüketilebilir, fazlası vücuda zararlı olabilmektedir.
 • Kekik yağı cilt üzerinde kullanılacaksa, zeytinyağı ya da tatlı badem yağı gibi bir yağ ile ya da suyla inceltilerek kullanılmalıdır. 1 yemek kaşığı zeytinyağının içinde yaklaşık 5 damla kekik yağı kullanılabilir.

Uyarı: Kekik yağı kullandıktan sonra cildinizde bir alerjik reaksiyonun geliştiğini görürseniz kekik yağını kullanmayı derhal bırakın ve bir cilt doktoruna başvurun.Bir hastalık sebebiyle ilaç kullanıyorsanız ya da bir cilt rahatsızlığınız varsa kekik yağını kullanmadan evvel muhakkak doktorunuza danışın.Kekik yağının hamilelik ve emzirme süreçlerinde kullanılması doğru değildir.Bebeklere ve çocuklara kullandırılması tavsiye edilmez.Epilepsi, astım ve hepatit hastalarının doktor kontrolünde kullanması daha doğrudur.

Güvenlik ve Uyarılar !!!

 • Harici kullanım içindir, Tüm uçucu yağlar kullanılmadan önce mutlaka sağlık uzmanına danışılmalıdır.
 • Çocuklar, hamile bayanlar ve emziren anneler bu esansiyel yağları, sağlık uzmanlarına danışmadan kullanmamalıdır
 • Uçucu Yağlar direkt cilt uygulaması için uygun değildir. Cilde uygulama ve masaj uygulamaları için taşıyıcı yağlar seyreltilmedir.
 • Göz çevresi, dudak, tahriş olmuş deri bölgeleri gibi hassas bölgeler ile temasından kaçının.
 • Çocuklarınızın ve ev hayvanlarının erişemeyeceği bir yerde saklayınız.

Kendi Yorumunuzu Yazın

YORUMLADIGINIZ URUN: Kekik Saf Uçucu Aromaterapi Yağı